Ga naar de hoofdinhoud
UITSTEKENDE SERVICE
Snelle levering
14 DAGEN RETOUR
Vriendelijke klantenservice
GROOT ASSORTIMENT, RUIME VOORRAAD

Carburateur set EMPI HPMX 40 mm voor Type 4 motoren

De originele Type 1 motor voor onze luchtgekoelde VW met een enkelvoudige carburateur is een bewust eenvoudig geconstrueerde motor. De motor moest goedkoop te produceren zijn en bovendien betrouwbaar en gemakkelijk te onderhouden zijn. Een grote beperkende factor van de Type 1 motor als het gaat om vermogen en koppel is de opbouw met een enkelvoudige carburateur. Ideaal om de kosten te drukken en de motor betrouwbaar te houden (minder onderhoud en eenvoudiger afstelwerk), maar tegelijkertijd zorgt deze constructie ervoor dat het rendement van de motor aan de lage kant is. Bij de latere Type 3 en Type 4 motoren is dit concept gewijzigd en werd er wel gekeken naar het rendement, deze werden dan ook uitgerust met dubbele carburateurs ofwel per twee cilinders één carburateur.

Er zijn in de loop der jaren behoorlijk wat alternatieven op de markt gekomen van enkele zijdelings gemonteerde carburateurs tot een in het midden geplaatste tweetrapscarburateur, maar verreweg de meest populaire en meest effectieve carburateurs zijn de twee zijdelings geplaatste dubbele carburateurs. Je hebt hierbij in feite vier carburateurs, één voor elke cilinder. Het voordeel van twee dubbele carburateurs ten opzichte van de enkelvoudige carburateur is dat alle cilinders een gelijke hoeveelheid mengsel krijgen op hetzelfde moment. Verder wordt de mengselstroom maar weinig van richting veranderd wat de cilindervulling behoorlijk ten goede komt. Hierdoor zijn deze carburateurs met name geschikt voor getunede motoren. Een nadeel is dat deze carburateurs meer afstelwerk nodig hebben. De bekendste dubbele carburateurs zijn de Weber IDF en de Dellorto DRLA.

Sinds enkele jaren is er een nieuwe speler op de markt, namelijk de HPMX carburateur. Deze is door EMPI op de markt gebracht en wordt verkocht als complete set, inclusief spruitstukken, luchtfilters, stangenstelsel en montagemateriaal. De set is een goedkoper alternatief voor diegene die het voordeel van dubbele carburateurs wil hebben en iets wil aanschaffen met een goede prijs/kwaliteit verhouding. Bovendien is er het voordeel dat, op misschien wat andere maten sproeiers na, de set compleet is en je dus in één keer klaar bent. Mocht je liever een Weber IDF monteren ook dat is mogelijk, alleen zal je de set zelf moeten samenstellen, de hier vermelde sets gebruiken uitsluitend EMPI HMPX carburateurs.

EMPI is continu bezig met het verbeteren van de HPMX en dat heeft de Amerikaan geen windeieren gelegd, onafhankelijke testen bewijzen keer op keer dat het rendement van de HMPX de Weber heeft overtroffen, ofwel de reproductie is beter dan het origineel. Het enige waar Weber een streepje mee voor heeft is zijn bewezen kwaliteit over een zeer lange periode en het feit dat productiewagens er destijds standaard mee werden uitgerust bekrachtigt dit. EMPI is relatief nog maar kort op de markt aanwezig, er kunnen dan ook nog geen testen worden uitgevoerd op een langdurige betrouwbaarheid maar het ziet er wel veelbelovend uit.

Van de 40 mm versie voor de Type 1 motoren zijn twee soorten leverbaar, de standaard en Ultra set, waarbij de Ultra set is voorzien van zwaar aluminium luchtfilters en gasstangenstel waarbij ook de inlaatspruitstukken iets meer offset hebben dan bij de standaard set. De standaard sets zijn voorzien van metalen luchtfilters waarbij het gasstangenstelsel en de spruitstukken hierop zijn aangepast. De Ultra set is kwalitatief degelijker maar velen zullen de deze aanschaffen voor het ultieme uiterlijk. De Ultra set is alleen leverbaar met 40 mm carburateurs terwijl de standaard set leverbaar is met 40 of 44 mm carburateurs en dat is weer afhankelijk voor welke cilinderinhoud en op welke toerentallen je wilt gaan rijden. Als stelregel volstaat tot 1800 cc de 40 mm uitvoering en daarboven wordt het interessant om je keuze te laten vallen op de 44 mm uitvoering.

Alle sets bestaan uit de volgende onderdelen:

- HMPX 40 of 44 mm carburateur

- luchtfilters

- inlaatspruitstukken

- benzineslang

- pakkingen en montagemateriaal

- montageinstructies

- bobine wijzigingspositiebeugel (alleen bij de sets voor type 1)

- gasstangenstelsel

Bekende artikelnummers: 44241 47-7347-0
English description: Dual carburetor kit, 40 HPMX, with air cleaners
Geschikt voor: Type 4 motoren (dubbel poort)
Belangrijke informatie: Belangrijke veiligheidswaarschuwing (PDF download)

Fabrikant:

EMPI Inc.

301 E Orangethorpe Ave.

CA 92801 Anaheim

USA

info@empius.com

 

EU vertegenwoordiger:

JP Group A/S

Hjulmagervej 2

8800 Viborg

Denemarken

info@jpgroup.dk

Telefoon: +45 86 61 51 00

0 van 0 beoordelingen

Gemiddelde waardering van 0 van 5 sterren

Geef een beoordeling

Deel uw ervaringen met andere klanten.